dsc_1619-300x199-300x199

Stawy kąpielowe cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli ogrodów. Powodów jest wiele. Po pierwsze, woda w magiczny sposób nastraja do spokojnej medytacji. W gorące letnie dni przyjemna aura wytworzona przez staw sprawia, że chętnie w ogrodzie zbiera się cała rodzina. Staw zaprojektowany z fantazją i smakiem wzbogaci Twój ogród, stając się domem dla wielu roślin i zwierząt. W powietrzu, niczym wróżki, zatańczą ważki, skoczki śmigać będą po lśniącej tafli wody, a wspaniałe kwiaty i lilie wodne wprawią wszystkich Twoich gości w osłupienie

dsc_4783a-286x300Stawy kąpielowe są ekologiczną alternatywą konwencjonalnych basenów. Funkcjonują w oparciu o wykorzystanie i zintensyfikowanie między innymi naturalnych procesów samooczyszczania się wód. Zamiast chemii i chloru stosuje się wydajne filtry roślinne (złoża bagienne) z dodatkiem specjalnie dobranych minerałów w tym wymieniaczy jonowych i absorbentów, które czyszczą cyrkulującą wodę.

fot-42-300x201-300x201Jako, że woda jest najważniejszym elementem stawu kąpielowego, jak i innych układów wodnych przed przystąpieniem do projektowania należy dokonać jej dokładnej analizy, aby móc w jak najlepszym stopniu w oparciu o jej parametry zaprojektować sprawnie funkcjonujący ekosystem.